Zwolnienie po wypadku przy pracy

Marcin.Jaworski
Posty: 24
Rejestracja: czw gru 07, 2017 8:17 am
Firma: KAMSOFT S.A.

Zwolnienie po wypadku przy pracy

Post autor: Marcin.Jaworski » pn sty 21, 2019 4:11 pm

Klient twierdzi, że na PUE ZUS jest możliwość wpisania na zwolnieniu uwag, gdzie można wpisać m. in. informację, że uraz jest następstwem wypadku przy pracy. Jest to niezbędne do otrzymania odszkodowania. Uwagi te służą także (z tego co klient powiedział) do wpisania powodu wystawienia wstecznego zwolnienia. Czy możecie Państwo potwierdzić tą informację? W jakim polu interfejsu dla aplikacji gabinetowych można przekazywać takie uwagi przy wystawianiu eZLA?

Renata Wiśniewska
Posty: 172
Rejestracja: pn gru 04, 2017 10:49 am
Firma: ZUS

Re: Zwolnienie po wypadku przy pracy

Post autor: Renata Wiśniewska » czw lut 07, 2019 8:32 am

Jeżeli chodzi o Aplikacje Gabinetowe to uzasadnienie wstecznego wystawienia ZLA należy wpisać w bloku VIII p3. Odpowiedź na pozostałą część Pana pytania przekaże po otrzymaniu wyjaśnień z departamentu merytorycznego.

Renata Wiśniewska
Posty: 172
Rejestracja: pn gru 04, 2017 10:49 am
Firma: ZUS

Re: Zwolnienie po wypadku przy pracy

Post autor: Renata Wiśniewska » pt lut 08, 2019 10:38 am

Lekarz wystawiając zwolnienie papierowe w zw. z wypadkiem w pracy wystawiał również oddzielne zaświadczenie, że zwolnienie to ma związek właśnie z wypadkiem. Nie jest to dodatkowe pole na zwolnieniu.
Na PUE są dostępne dwa zaświadczenia w formie elektronicznej:
ZAS-7 - Zaświadczenie lekarskie o związku niezdolności do pracy z chorobą zawodową,
ZAS-8 - Zaświadczenie lekarskie o związku niezdolności do pracy z wypadkiem przy pracy lub wypadkiem w drodze do pracy lub z pracy.
Oba zaświadczenia wymagają podpisu kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym (PZ ePUAP). Nie można ich podpisać certyfikatem z ZUS.

Na chwilę obecną ZUS nie udostępnia usług do procesu wymiany informacji w celu zaimplementowania ww. wniosków w systemach zewnętrznych.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość