AZLA - pismo przewodnie - ubezpieczony brak konta PUE

psmigiera
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 23, 2018 9:35 am
Firma: TORN sp. z o.o

AZLA - pismo przewodnie - ubezpieczony brak konta PUE

Post autor: psmigiera » pt wrz 21, 2018 1:20 am

Gdy ubezpieczony nie ma konta w PUE w dokumentacji widnieje informacja, że lekarz musi wysłać takiemu pacjentowi pismo przewodnie. Nigdzie jednak nie mogę znaleźć wzoru takiego pisma. ZUS udostępnił XSL dla AZLA, czy wystarczy w takim wypadku wydrukować AZLA z ewentualnymi EZLA jeżeli zostały wystawione w miejsce anulowanego. Czy pismo to nie ma jednak ustalonego wzoru i można taki dokument skomponować samodzielnie, z poprawką, że musi ono zawierać odpowiednie dane, jeżeli tak jakie? Czy jest jeszcze 3 opcja i lekarz po takie pismo musi zalogować się do PUE i za jego pośrednictwem dokonać wydruku. Taka opcja jest o tyle bezsensowna, że lekarz specjalnie musi wchodzić na stronę ZUS gdy wszystkie inne dokumenty, może obsłużyć za pośrednictwem aplikacji gabinetowej.

Renata Wiśniewska
Posty: 177
Rejestracja: pn gru 04, 2017 10:49 am
Firma: ZUS

Re: AZLA - pismo przewodnie - ubezpieczony brak konta PUE

Post autor: Renata Wiśniewska » pt wrz 21, 2018 12:06 pm

Każde anulowanie zaświadczenia wiąże się z koniecznością wypełnienia przez lekarza pisma przewodniego informującego ubezpieczonego o anulowaniu. Pismo przewodnie jest wstępnie uzupełnione danymi ubezpieczonego, jednak lekarz ma możliwość edycji tych danych. Jeśli ubezpieczony posiada profil PUE, pismo jest wysyłane do niego drogą elektroniczną. W przeciwnym wypadku lekarz powinien wydrukować pismo i przesłać je do ubezpieczonego pocztą, wraz z zaświadczeniami, które wystawił na podstawie anulowanego.

Takiego opracowanego wzoru pisma przewodniego nie ma, natomiast takie pismo powinno zawierać wszystkie niezbędne informacje, które mają na celu poinformowanie ubezpieczonego o przyczynie anulowania (w szczególności, kiedy to lekarz zauważył błąd w zwolnieniu).
W załączeniu przykład wizualizacji pisma przewodniego na PUE.
Załączniki
Wizualizacja na PUE pisma przewodniego.zip
(178.82 KiB) Pobrany 61 razy

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość