Wczesny dostęp do środowiska symulacyjnego

Informacje na temat środowiska udostępnionego na potrzeby testowania integracji aplikacji gabinetowych
Wojciech.Waluk
Posty: 40
Rejestracja: pn gru 04, 2017 10:35 am
Firma: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Wczesny dostęp do środowiska symulacyjnego

Post autor: Wojciech.Waluk » śr kwie 04, 2018 1:53 pm

Szanowni Państwo,

W ramach przygotowania do uruchomienia środowiska symulacyjnego elektronicznych Zaświadczeń Lekarskich (eZLA) dla wytwórców Aplikacji Gabinetowych uprzejmie informuję, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych w drugiej połowie kwietnia 2018r. realizować będzie testy integracyjne tego systemu.

Celem środowiska jest zapewnienie producentom Aplikacji Gabinetowych możliwości testowania integracji z interfejsem ZUS. Działanie środowiska symulacyjnego oddawać będzie zachowanie środowiska produkcyjnego ZUS, przy zapewnieniu możliwości realizacji testów przez osoby inne niż faktyczni lekarze oraz na generowanych na potrzeby testów fikcyjnych danych.

Planowane testy integracyjne chcielibyśmy zrealizować nie tylko w ramach zespołów ZUS, ale również z udziałem zainteresowanych dostępem do wcześniejszej „bety” rozwiązania przedstawicieli wytwórców aplikacji gabinetowych. Ufam, że będzie to korzystne zarówno dla ZUS (jako weryfikującego poprawność działania środowiska symulacyjnego), jak i dla uzyskujących wczesny dostęp do środowiska wytwórców AG.


Kluczowe informacje dot. udziału w testach:

1. Do testów mogą przystąpić dowolni wytwórcy aplikacji gabinetowych zainteresowani uczestnictwem. Udział w testach jest dobrowolny i bezpłatny.
2. Zgłoszenie do udziału w testach i przyjęcie zgłoszenia przez ZUS nie wiąże się z żadnymi obowiązkami wobec wytwórców w zakresie wykonania określonych scenariuszy i przypadków testowych przez wytwórcę.
3. Zgłoszenia do udziału w testach przekazywane są mailowo na adres iag.ezla@zus.pl .
4. Zgłoszenie powinno zawierać:
• Nazwę firmy lub informację o osobie fizycznej zainteresowanej uczestnictwem,
• Informację o numerach PESEL osób, które będą korzystały ze środowiska symulacyjnego w trakcie testów, autoryzując się certyfikatem lekarza, profilem zaufanym ePUAP lub podpisem kwalifikowanym (możliwe jest zgłoszenie do 4 osób korzystających ze środowiska),
• Kody specjalizacji zgodne ze słownikiem kodów specjalizacji lekarzy dla każdej ze zgłoszonych osób,
• Kontaktowe numery telefonów do osób korzystających ze środowiska symulacyjnego.
5. Przekazywanie zgłoszeń do udziału w testach trwa do końca dnia 09.04.2018 r. Brak takiej informacji w podanym terminie uniemożliwia udział wytwórcy w testach.
6. ZUS przekaże zwrotnie mailowo informację o przyjęciu zgłoszenia bądź jego odrzuceniu do końca dnia 12.04.2018r. Zakład zastrzega sobie prawo do odrzucenia zgłoszenia bez podania przyczyny.
7. W dalszej kolejności ZUS przekazywać będzie ich uczestnikom materiały pozwalające na udział w testach, w tym:
• Adres dostępowy środowiska,
• Harmonogram testów,
• Scenariusze i przypadki testowe,
• Dokumentację symulatora,
• Sposób zgłaszania problemów i metody ich obsługi.

Środowisko symulacyjne po zakończeniu testów podlegać będzie wdrożeniu produkcyjnemu. Udział lub brak udziału w testach przez wytwórców AG nie ma wpływu na późniejszy dostęp do środowiska – będzie ono dostępne dla wszystkich zainteresowanych producentów.

Renata Wiśniewska
Posty: 176
Rejestracja: pn gru 04, 2017 10:49 am
Firma: ZUS

Re: Wczesny dostęp do środowiska symulacyjnego

Post autor: Renata Wiśniewska » czw kwie 12, 2018 9:24 am

Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym została przekazana Producentom Aplikacji Gabinetowych, którzy zgłosili się w terminie, informacja o przyjęciu zgłoszenia do testów uruchomienia środowiska symulacyjnego elektronicznych Zaświadczeń Lekarskich (eZLA).

Wojciech.Waluk
Posty: 40
Rejestracja: pn gru 04, 2017 10:35 am
Firma: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Re: Wczesny dostęp do środowiska symulacyjnego

Post autor: Wojciech.Waluk » czw kwie 19, 2018 7:01 am

W dniu wczorajszym środowisko symulacyjne zostało udostępnione firmom, które zgłosiły się do udziału w testach integracyjnych.

Informacje o adresie, sposobie prowadzenia testów oraz dane testowe zostały przekazane do Państwa drogą mailową.

rafał.praniuk
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 06, 2017 2:16 pm
Firma: Comarch Healthcare

Re: Wczesny dostęp do środowiska symulacyjnego

Post autor: rafał.praniuk » czw kwie 26, 2018 11:16 am

Czy i kiedy dostępny będzie projekt do przeprowadzenia testów zgodnie ze scenariuszem dla SoapUI o którym mowa w dokumentacji?

Renata Wiśniewska
Posty: 176
Rejestracja: pn gru 04, 2017 10:49 am
Firma: ZUS

Re: Wczesny dostęp do środowiska symulacyjnego

Post autor: Renata Wiśniewska » pt kwie 27, 2018 10:48 am

Dziękujemy za udział w testach środowiska symulacyjnego elektronicznych Zaświadczeń Lekarskich (eZLA) dla wytwórców Aplikacji Gabinetowych.

Uruchomienie produkcyjne środowiska symulacyjnego elektronicznych Zaświadczeń Lekarskich (eZLA) dla Wszystkich producentów Aplikacji Gabinetowych zaplanowane zostało na maj 2018 r. Do tego czasu będzie dostępne dla Wszystkich producentów Aplikacji Gabinetowych dotychczas udostępnione środowisko symulacyjne. Utrzymanie pilotażowe dostępu do tego środowiska w okresie przed formalnym wdrożeniem ma na celu umożliwienie Państwu dalszego testowania swoich Aplikacji Gabinetowych. Oczywiście nie będą to już testy środowiska symulacyjnego, gdyż zakończyły się one w dniu 25.04.2018 r.


Przed przystąpieniem do używania środowiska uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączoną dokumentacją jak również z dokumentacją opublikowaną na stronie http://www.bip.zus.pl/inne/wymagania-dl ... wolnienia-


Dokumentacja dla wytwórców oprogramowania Aplikacji Gabinetowych – używanie symulatora usług ZUS Podręcznik użytkownika (dokument w załączeniu), zawiera między innymi takie informacje jak:

• sposób korzystania z symulatora przez Dostawców Aplikacji Gabinetowej,
• pozyskanie danych testowych
• zgłoszenia dotyczące chęci korzystania ze środowiska symulacyjnego
• adres dostępowy do testów środowiska symulacyjnego.


Zgłoszenia dotyczące chęci korzystania ze środowiska symulacyjnego proszę przekazywać w postaci pliku csv na adres iag.ezla@zus.pl


O wyłączeniu środowiska przed jego oficjalnym produkcyjnym wdrożeniem zostaniecie Państwo poinformowani.
Załączniki
SYM_Dokumentacja_uzytkownika.zip
(736.31 KiB) Pobrany 212 razy

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość