WyslijDokumenty - algorytm dzielenia dokumentów na pakiety

psmigiera
Firma: TORN sp. z o.o

WyslijDokumenty - algorytm dzielenia dokumentów na pakiety

Post autor: psmigiera » pn paź 01, 2018 9:54 pm

Chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób metoda WyslijDokumenty dzieli, poszczególne dokumenty na pakiety. Np wysyłając 3 zestawy zwolnień (kopia i oryginał zwolnienia wstecznego, kopia i oryginał bieżącego to wszystko razy 3x, ponieważ jest to operacja dla 3 płatników) czyli razem 12 dokumentów. Metoda ta w odpowiedzi zwraca listę 3 pól RezultatWysylki, czyli dzieli te dokumenty po płatnikach na 3 pakiety. Czyli jest to logiczne. Niestety problem zaczyna się przy AZLA. Mianowicie wysyłając 2 AZLA dla 2 różnych zwolnień z różnymi płatnikami, w obu wypadkach to zwolnienia bieżące, bez powiązanych wstecznych. AZLA wysyłam z kodem "N" czyli pomyłka w dacie niezdolności, tu AZLA wysyłam jednocześnie, ponieważ zwolnienia te są ze sobą powiązane wszystkie ich pola są takie same oprócz płatnika, anulowane EZLA mają błąd w datach niezdolności, więc w obydwu ewentulana korekta będzie taka sama. Tu jednak metoda WyslijDokumenty przy wysłaniu tylko tych 2 AZLA rozpoznaje tylko 1 pakiet (1 pole RezultatWysylki), umieszczając w nim oba AZLA. Nie testowałem zachowania tej metody przy jednoczesnym wysłaniem z AZLA dokumentów EZLA wystawionych w miejsce anulowanych, ale by działało to w miarę logicznie wydaje mi się, że metoda ta powinna AZLA umieścić w jednym pakiecie, a EZLA podzielić na pakiety po płatnikach (analogicznie jak przy samym wysyłaniu EZLA). Dlatego proszę o informację w jaki sposób metoda grupuje dokumenty w paczki w ramach listy pól RezultatWysylki.

Renata Wiśniewska
Firma: ZUS

Re: WyslijDokumenty - algorytm dzielenia dokumentów na pakiety

Post autor: Renata Wiśniewska » śr paź 03, 2018 8:14 am

W celu obsługi zgłoszenia, proszę o przesłanie na adres iag.ezla@zus.pl pełnego request i response dla opisanego przypadku.

Renata Wiśniewska
Firma: ZUS

Re: WyslijDokumenty - algorytm dzielenia dokumentów na pakiety

Post autor: Renata Wiśniewska » czw paź 11, 2018 12:08 pm

W związku z brakiem odpowiedzi od klienta zgłoszenie nie może zostać obsłużone.

ODPOWIEDZ