Płatność za powiadomienie

Awatar użytkownika
robert
Posty: 50
Rejestracja: śr gru 06, 2017 3:00 pm
Firma: eZOZ Sp. z o.o.
Kontakt:

Płatność za powiadomienie

Post autor: robert » wt kwie 17, 2018 9:29 am

Pytanie tylko pośrednio związane z interfejsem ale dosyć istotne, które pochodzi od kilku naszych klientów.
Do czego ma służyć funkcja drukowania pisma do pacjenta w aplikacji gabinetowej w przypadku anulowaniu zaświadczenia (brak profilu ubezpieczonego w PUE) skoro lekarz i tak nie będzie ponosił kosztów papieru, tonera, koperty, czasu pracy personelu (podróż na pocztę) ponieważ ZUS mu za to nie zwróci pieniędzy? Czy ZUS sam nie powinien informować ubezpieczonego o anulowaniu zaświadczenia?

Renata Wiśniewska
Posty: 150
Rejestracja: pn gru 04, 2017 10:49 am
Firma: ZUS

Re: Płatność za powiadomienie

Post autor: Renata Wiśniewska » śr kwie 25, 2018 12:23 pm

Przy każdym anulowaniu zaświadczenia system podpowiada konieczność wypełnienia przez lekarza pisma przewodniego informującego ubezpieczonego o anulowaniu. Pismo przewodnie jest wstępnie uzupełnione danymi ubezpieczonego. Wysłanie pisma jest konieczne w sytuacji, kiedy to lekarz zauważył błąd w wystawionym zaświadczeniu, a nie kiedy zwrócił się do niego pacjent. Jeśli to lekarz sam zauważył błąd to powinien wydrukować pismo o anulowaniu zaświadczenia i przesłać je do ubezpieczonego, wraz z ewentualnymi zaświadczeniami, które wystawił na podstawie anulowanego.

Jeśli ubezpieczony posiada profil PUE to pismo jest wysyłane do niego drogą elektroniczną. Jako ZUS prowadzimy szeroko rozwiniętą akcję informacyjno - promocyjną e-ZLA i portalu PUE ZUS. Dążymy do tego, aby osoby ubezpieczone posiadały taki elektroniczny profil. Podejmujemy działania w celu popularyzacji PUE ZUS przez inicjowanie spotkań z lokalnymi społecznościami oraz organizujemy PUE ROOM (czyli stanowiska do zakładania profili przez naszych pracowników) bezpośrednio w siedzibach pracodawców.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: orzeh i 1 gość